Filtry znalazły swoje zastosowanie w poniższych obszarach:

 

ALERGIA, ASTMA, STANY ZAPALNE UKŁADU ODDECHOWEGO, BÓLE GŁOWY I PERMANENTNE ZMĘCZENIE

Filtry zatrzymują aż 99% alergenów powietrznopochodnych (pyłki roślinne, kurz, pleśnie, sierść zwierząt,…). Osoby uczulone powinny ograniczać kontakt z alergenami. W praktyce jest to bardzo trudne. Alergeny to cząstki o wielkości 10µm lub większej. Badania wykazały, że filtry zatrzymują aż 99% cząstek tej wielkości. Dzięki filtrom nie będziesz musiał zmieniać stylu życia ani otoczenia. Koniec z alergią!

Masz alergię na sierść zwierząt? Wybierasz się do rodziny bądź znajomych, którzy posiadają pupila? Wystarczy, że założysz filtry na nos i możesz zapomnieć o uczuleniu.

Filtry są alternatywą dla produktów farmakologicznych, które mają bezpośredni wpływ na nasz organizm w postaci efektów  ubocznych.

Korzystając z filtrów wyeliminujesz lub znacząco ograniczysz uporczywe objawy alergii.  Filtry ułatwiły już życie wielu alergikom i astmatykom na świecie.

 

ODDYCHAJ CZYSTYM, ZDROWYM POWIETRZEM NA CO DZIEŃ, NIE OBAWIAJ SIĘ SMOGU

Człowiek w ciągu minuty wdycha około 7 litrów powietrza. W dzisiejszych czasach powietrze jest mocno zanieczyszczone. Według Światowej Organizacji Zdrowia 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskich znajduje się w Polsce. Powietrze wprowadza do organizmu pyły i toksyczne substancje, które odkładają się w organizmie. Przyczynia się do powstawania schorzeń układu oddechowego oraz alergii i astmy. Filtry są rewelacyjnym rozwiązaniem, gdyż sprawiają, że powietrze, które wdychamy jest czyste.

 

Smog jest coraz częstszym zjawiskiem w Polsce. Według Światowej Organizacji Zdrowia długotrwała ekspozycja skutkuje skróceniem średniej długości życia. Filtry oczyszczają powietrze z pyłów, dymu, spalin, smogu i innych szkodliwych zanieczyszczeń powietrza. Badania wykazały, że filtry zatrzymują aż:

  • 99% cząstek o wielkości 10 µm (PM10),
  • 92% cząstek o wielkości 2 µm (PM2.5),

Jest to świetny wynik, który daje gwarancję skuteczności działania.

 

OCHRONA PRZED DROBNOUSTROJAMI Z POWIETRZA

Filtry w bardzo w dużym stopniu chronią przed drobnoustrojami, gdyż zatrzymują aż:

  •  79% cząstek o wielkości 0,2 µm (bakterie),
  •  77% cząstek o wielkości 0,1 µm (wirusy).

 

TRANSPORT, PRZESTRZENIE PUBLICZNE, SŁUŻBA ZDROWIA

W każdej z tych sytuacji:

  • podróżując autobusem, pociągiem, samolotem,
  • wybierając się do centrów handlowych, szkół, kościołów, do kina i na koncerty,
  • pracując lub przebywając w szpitalu, w gabinecie lekarskim

jesteśmy narażeni na kontakt z bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami. Zwłaszcza w okresie panującej grypy. Zakładając filtry ograniczysz wpływ otaczających Cię wirusów na Twoje zdrowie.

Ochrona przed złapaniem drobnoustrojów od innych osób.

 

BUDOWNICTWO I PRZEMYSŁ

Wiele osób jest narażonych na mocno zanieczyszczone powietrze ze względu na wykonywany zawód. Piłowanie, szlifowanie i docinanie materiałów takich jak wełna mineralna, drewno, kamień, czy beton wytwarza chmurę zanieczyszczeń. Korzystanie z filtrów jest wówczas świetnym rozwiązaniem, które jednocześnie nie zmniejsza komfortu pracy.